Thajsko last minute

Dříve exotické cíle českých turistů se postupem času stávají běžné a obyčejné. Jsou však země, které si auru tajemna udrží bez ohledu na to, kolik lidí je navštíví. Přesně takovou zemí je Thajsko. Ačkoli dříve jsme o cestách do těchto končin pouze snili, dnes jsou dostupné téměř pro každého. Přesto však k Thajsku stále patří kouzlo, které můžete poodhalit sami. Thajské království nabízí romantiku i dobrodružství, překrásnou přírodu, neobvyklou kulturu a náboženství, vynikající kuchyni a památky, u kterých přestanete na chvíli dýchat. Thajsko last minute je proto skvělou volbou pro vaši dovolenou. Země se dělí na 76 provincií, které spojuje nejen měna, ale především úcta ke králi, na jehož vyobrazení narazíte na každém rohu. Ať už nazýváte buddhismus vírou či filozofií, v Thajsku se octnete přímo v jeho středu a je to vskutku jedinečný zážitek. Krása místních chrámu zasáhne snad každého, bez ohledu na vyznání.

Thajsko je zemí natolik rozsáhlou, že ji není vůbec jednoduché popsat a míst, která stojí za návštěvu je zde tolik, že je určitě nestihnete navštívit všechna. Hlavním městem je Bangkok, neboli Město andělů, které byste rozhodně neměli vynechat. Je to město plné neustálého ruchu, připomínající velké mraveniště, najdou se zde ale i místa, kde se můžete zamyslet nad svým životem, místa plná klidu a ticha. Vedle rušných ulic, mrakodrapů, nákupních center a luxusních hotelů stojí klidné buddhistické chrámy. Nachází se zde mnoho lákadel pro turisty, kteří do této země podnikají last minute zájezdy. Těšit se mohou například na Královský palác, Wat Phra Kaeo a Wat Pho, atrakcí je i plovoucí trh Damnoen Sadduak. Bangkok je směsicí nejrůznějších kultur, převládá zde ale jedinečný thajský styl, jehož podíl oceníte především na architektuře. Filozofie je pro místní obyvatele velmi důležitá, což pochopíte i z toho, že na většině místních mrakodrapů se nachází meditační koutky, kam si každý může odskočit pro trochu klidu a uvolnění.

K dalším oblíbeným místům patří zejména přímořské oblasti a ostrovy, kterých je při thajském pobřeží velké množství. Patří sem například ostrov Phuket ležící v Andamanském moři. Zajímavé je, že ostrov si i přes svou oblíbenost zachovává nedotčenou přírodu. Je proto vhodným místem nejen pro odpočinek na pláži, ale také pokud milujete exotickou faunu a floru. Rozhodně se nemusíte bát, že byste se na ostrově nudili. O zábavu se vám postará hotelový komplex, jsou zde muzea i skanzen, nechybějí samozřejmě buddhistické paláce a chrámy. Další oblíbenou lokalitou je Pattaya, nabízející možnost skvělého odpočinku, nepřeberné množství aktivit a ve večerních hodinách můžete najít rozptýlení na některé z místních diskoték nebo v baru. Rozhodně zajděte do některé z místních restaurací, vždyť thajská kuchyně je vůbec tím nejlepším, co můžete ochutnat. Připravuje se po celém světě, takže přímo v její kolébce najdete jistě plno chutí a vůni, které vám byly zatím upírány. Thajsko dovolená je skvělým typem pro každého bez ohledu na to, čemu dáváte přednost.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist