Srí Lanka last minute

Srí Lanka nepatří k obvyklým last minute turistickým destinacím, což jí však vůbec neubírá na kouzle. O Srí Lance se často hovoří jako o tropické zahradě s bohatou florou i druhově rozmanitou faunou. V zemi naleznete i velké množství památek odkazující na dávné civilizace, hlavně buddhistické a hinduistické chrámy vás očarují a dýchnou na vás atmosféru pro nás neznámých kultur. Krom obdivování přírody a kulturních památek vás zde čekají i široké písečné pláže lemované palmami. Milovníci potápění budou nadšeni z útesů, které lemují pobřeží a jsou domovem rostlin a živočichů roztodivných tvarů i barev. V hotelových komplexech naleznete služby na vysoké úrovni. Většina z nich má i vlastní centra přírodní medicíny s výukou meditace. Srí Lanka nabízí ten pravý odpočinek i při procházkách a obhlížení čajovníkových plantáží. Na Srí Lance se nachází velké množství národních parků, které zde začali zakládat Britové a dnes jsou součástí struktury chráněných rezervací.

Srí Lanka je z turistického pohledu veselá země, která si do dnešní doby zachovala svůj typický kolorit. Krom hlavního města Kolomba se v zemi nenajdete žádné jiné velkoměsto. Srí Lanka nabízí krásné pláže, členité pobřeží a korálové útesy. Milovníci turistiky a pěších túr se mohou těšit na hornaté vnitrozemí a plantáže. Na své si tu přijde každý, stačí si jen vybrat, jak byste svou dovolenou chtěli strávit na Srí Lance se ale každopádně budete cítit jako v ráji. Díky tropickému podnebí s častými monzunovými dešti se zde daří bujné vegetaci. Místní obyvatelstvo je skoro stejně pestré jako příroda, a to jak původem, tak náboženským vyznáním. Získáte zde zajímavý náhled do mnohých filozofií a přístupů k životu.

K turisticky nejatraktivnějším oblastem patří jihozápadní pobřeží ostrova. Oblíbená jsou střediska Negombo, dále Marawila, Kalatura nebo Koggala s úžasnou lagunou. Hledáte-li místo s vysokým standardem služeb, neměli byste zamířit nikam jina než do Benototy. Hlavní město Kolombo je centrum ostrova v pravém slova smyslu a v podstatě je i jediným velkoměstem v zemi. Je důležitou administrativní jednotkou, tradiční metropolí je však město Šrí Džajavardanapura Kotte ležící na předměstí Kolomba. Srí Lanka je jen malým ostrovem, může se však pochlubit bohatou minulostí projevující se především ve velkém počtu slavností a festivalů, které jsou většinou doprovázeny sloním procesím, hudebníky a tanečníky a ne zcela zanedbatelnou pozorností turistů. A kdy se na ostrov vypravit? Od května do července jsou častější srážky na jihu a jihozápadě země, zatímco na severu a východě prší hlavně v prosinci a lednu. Ať sem však vyrazíte kdykoli, ostrov si zamilujete. Zkuste tedy popřemýšlet, zda by se vám letos opravdu nevyplatilo hledat Srí Lanka last minute. Určitě budete spokojeni.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist