Řecko dovolená

Pro někoho kolébka západní civilizace, pro jiné místo s krásnými plážemi a všemožným dostupným komfortem. Tak nebo tak, dovolená Řecko je v každém případě skvělou volbou. Řecká republika leží na Balkánském poloostrově a patří k ní i mnoho ostrovů v Egejském, Středozemním a Jónském moři. Hlavním městem jsou Athény a nejvyšší horou Olymp, která je zároveň sídlem bájných řeckých bohů. Počet obyvatel je o něco vyšší než je tomu v České republice, mentalita místních je ale naprosto odlišná. Je velmi těžké si Řecko nezamilovat, především když na vás dýchá pohodová atmosféra a klidný životní styl. Zatímco v západní Evropě hraje čas klíčovou roli a většina lidí žije pod neustálým stresem, v Řecku zažijete pravý opak. Pokud nějaká záležitost počkala do této chvíle, klidně ještě nějakou dobu počká a vy si tedy klidně můžete vypít kávu nebo poklábosit s přáteli. Není divu, že si zde každý výborně odpočine.

Do Řecka míří mnoho turistů

Krom rozdílného pojetí času láká Řecko každoročně mnoho turistů na stále klima i rozmanitou přírodu, možnost pobytu u moře i množství památek, které prostě musíte navštívit. Pro turisty je velmi zajímavá nejen současnost, ale i historie. Řecku vděčíme za olympijské hry, klasickou filozofii, demokracii i stále krásnou antickou architekturu. Vybírat můžete mezi zájezdy pobytovými, které je možno obohatit o nejrůznější fakultativní výlety nebo poznávacími, které jsou vhodné pro obdivovatele bohaté řecké historie. Aktivní turisté mají jedinečnou příležitost poznat řeckou přírodu plnou rozmanitých forem fauny i flory. Za probádání stojí také podmořský život vyznačující se druhovou růzností a barevností.

Úžasná dovolená v Řecku

Řecká letoviska se nejčastěji dělí na ostrovní a pevninská, jedno mají však společné. To je vysoký standard služeb a jistota, že si zde užijete každou minutu svého pobytu. K nejnavštěvovanějším ostrovům patří Kréta, Rhodos a Korfu, které nabízejí nepřeberné množství možností jak trávit dovolenou v příjemném prostředí. Pokud stále nemáte jasno v tom, kam zamíříte v létě na dovolenou, pak Řecko 2010 může být pro vás to pravé. Krom zmiňovaných památek a úžasných pláží s tyrkysovým mořem a mnoha příležitostí pro každého, má země i výtečnou kuchyni, která stojí za bližší prozkoumání. Patrný je zde vliv Středomoří i orientu. Dá se říci, že téměř každá vesnice má nějakou svoji specialitu. Základem většiny pokrmů je maso, ryby nebo plody moře. Jídlo se nejčastěji připravuje na olivovém oleji, který mu dodá neopakovatelnou chuť, nezbytnou součástí je zelenina, luštěniny, kozí sýr a bylinky, přílohou je bílý chléb a nejčastějším dezertem je čerstvé ovoce. Stravovací návyky jsou v Řecku dost odlišné, což je dáno jak stylem života, tak i podnebím. Snídaně není základem dne, a proto se zde na ní příliš nelpí. Oběd není hlavní jídlo dne, zato večeře je společenskou událostí, která se odehrává ve večerních hodinách a pokud možno s co nejvíce členy. Budete-li mít možnost, rozhodně si tuhle příležitost nenechte ujít. Tolik zábavy jako u řecké večeře zažijete opravdu jen výjimečně. Pokud chcete ušetřit na dovolené v Řecku, kupte si zájezd se slevou last minute Řecko.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist