Mauricius dovolená

Mauricius je skutečným pokladem, který čeká až ho objevíte v samotném srdci Indického oceánu. Nečekejte masovou turistiku, ostrov je tedy ideální k odpočinku. Nudit se zde však určitě nebudete. Krom relaxu na nádherných plážích omývaných průzračným mořem a lemovanými kokosovými palmami si užijete mnoho druhů sportovních aktivit. Ty nejkrásnější pláže najdete na jihozápadě ostrova, pokud máte rádi živější zábavu, zavítejte na severozápad ostrova do oblasti zálivu Grand Bay. Možnost je také svůj pobyt rozdělit na protilehlé strany ostrova a užijete si odlišné pláže i ráz přírody. Krom potápění a šnorchlování, pro které jsou zde naprosto ideální podmínky, si můžete užít i skvělý golf na šesti špičkových hřištích. Hotel vám nabízí i další aktivity, jako je tenis, výlety okolo ostrova, rybolov nebo exkurze do vnitrozemí ostrova. Pro turistiku je vhodný ostrov Rodrugues, sousední Reunion by také rozhodně neměl ujít vaší pozornosti. Mauritius nabízí i výbornou kuchyni s prvky indickými, čínskými i francouzskými využívající hojně darů moře i tropického ovoce.

Již samotná poloha ostrova na jižní polokouli napovídá, že je ideálním místem pro návštěvu v době, kdy je na severní polokouli nevlídná zima. Hlavní turistická sezona je tak na ostrově asi od poloviny září do poloviny května, zájem je především o termíny v době Vánoc, Silvestra a Velikonoc. Etnické, kulturní a náboženské složení obyvatel ostrova je velmi rozmanité, dvě třetiny obyvatel jsou indického původu, zbytek jsou pak převážně míšenci. Oficiálním jazykem je sice angličtina, nejpoužívanějším jazykem je však Morisien, kreolský jazyk, který má za základ francouzštinu, který je pro většinu obyvatel i jazykem mateřským. Přes svou malou rozlohu nabízí Mauricius mnoho příležitostí na výlety. Pokud v oceánu nespatříte některého z mořských živočichů, můžete si to vynahradit v místním akváriu na severu ostrova v pobřežním středisku Pointe aux Piments. Zajímavý je i dávno vyhaslý kráter Trou aux Cerfs, který v průměru měří 300 metrů a dnes je zcela porostlý bujnou vegetací. Kolem kráteru vede cesta, která se stala oblíbeným cílem pěších procházek. Mauricius dovolená je skvělým nápadem, o tom nemůže být pochyb. Zdejší sluníčko vás vybaví energií, kterou ucítíte i dlouho po svém návratu.

Ty nejluxusnější hotely jsou postaveny kolem celého ostrova v těch nejkrásnějších lokalitách, které na splňují i ty nejnáročnější představy o skutečném ráji pro vaše last minute zájezdy. Ceny za ubytování se liší podle lokality, sezóny, poskytovaných služeb i podle délky pobytu. Obecně platí, že čím delší pobyt v hotelu plánujete, tím nižší je pak cena za jednu noc. Kromě luxusních hotelů jsou zde k dispozici i hotely s menším počtem hvězdiček, penziony, studia a bungalovy. Ať už se ubytujete kdekoliv, vždy se setkáte s nesmírnou pohostinností a přátelským přístupem místních lidí. Nejen proto si ostrov zamilujete.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist