Maledivy last minute

Maledivská republika je ostrovním státem nacházejícím se v Indickém oceánu jižně od Asie, k nejbližším sousedům patří Indie a Srí Lanka. Maledivy tvoří necelých 1200 ostrovů a ostrůvků, obydleno jich je něco kolem 200. Další zajímavostí Malediv je i to, že jsou nejplošší a nejníže položenou zemí na světě. Hlavním městem je Malé ležící na stejnojmenném ostrově a má něco přes 100 tisíc obyvatel. K dalším hustě osídleným ostrovům patří Hithadhoo, Fuvammulah nebo Thinadhoo. Maledivy jsou skutečným rájem na zemi, k charakteristickým prvkům patří jemný bílý písek, slunce, kokosové palmy a kvetoucí keře. Zdejší podmořský život láká pozorovatele z celého světa. Díky své poloze nabízejí Maledivy stálé počasí po celý rok, proto sem na zaslouženou dovolenou můžete vyrazit kdykoli. Přesto se za ideální dobu považuje období od listopadu do dubna. Hojně navštěvovány jsou Atol Ari, North Male Atol či South Male Atol a nejen ty, nachází se zde na 90 resortů. Maledivy jsou na turisty dobře připraveny, většinu příjmů má země právě z turistického ruchu. Očekávejte tedy vysoký standard nabízených služeb.

Maledivy last minute mohou být zajímavou možností pro letošní dovolenou. Proč jezdit stále na stejné místo? Trocha exotiky nemůže škodit. Maledivy vám nabídnou překrásné pláže, průzračné moře a sportovní vyžití i náhled do islámské kultury. Kromě potápění můžete svůj čas trávit i jinými vodními sporty jako je windsurfing, plachtění, kitesurfing, parasailing, plavba na katamaránu nebo jachtě. Na last minute dovolené se můžete zúčastnit i výpravy za velrybami nebo delfíny, některé z romantických plaveb a pro dobrodruhy je zde návštěva domorodých ostrovů či výlet na neobydlený ostrov, hlubokomořský rybolov a další aktivity. Samozřejmostí jsou i další sporty, například tenis či golf. Po náročném dni je důležité načerpat vydanou energii, kde jinde, než v místní restauraci, která nabízí pochoutky vynikající chuti. Ty jsou ovlivněny především indickou kuchyní. Na Maledivách se pěstuje mango, ananas a kokosové palmy a najdete je jako suroviny ve většině specialit. Vzhledem k podnebí je místní strava spíše lehká, na čem se však nešetří je koření, obezřetnost je tedy na místě.

Maledivy dovolená, to je naprosto ideální spojení. Ať už je vaším cílem odpočinek či prozkoumání ostrovů, můžete si být jisti, že zde budete spokojeni. Nemusíte se ubytovávat v hotelových komplexech, máte možnost zabydlet se v zahradních nebo nadvodních bungalovech, které mají doškovou střechu přesně tak, jak to znáte z katalogů cestovních kanceláří. Takové ubytování nabízí stejný luxus, jako mnoha hvězdičkové hotely. Navíc si užijete mnohem více soukromí a zažijete stylovou dovolenou.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist