Kuba last minute

Kuba, nebo-li Ostrov svobody, je kouskem země v Atlantském oceánu, který by při výběru místa pro dovolenou rozhodně neměl ujít vaší pozornosti. Kuba je vhodná pro milovníky odpočinku i dobrodružství, má zkrátka co nabídnout ve všech ohledech. Popsat zemi není vůbec jednoduché. Kuba je natolik různorodá, že nejlepší způsob, jak ji poznat, je navštívit ji. Pokud se vám podaří sehnat Kuba last minute, nemusí tato exotická dovolená ani přehnaně zatěžovat peněženku. Pokud hledáte zemi, která má co nabídnout, která má duši, tak je to právě Kuba. Věřte, že vás nezklame. Kuba není jen kopání v průzračném Karibském moři nebo odpočinek na prosluněných písečných plážích. Nádherná je místní příroda, která vás uchvátí všemi svými podobami, tolik rozmanitosti na jednom místě najdete pouze tady. Také poznávání místních obyvatel je velmi zajímavé, Kubánci to vám to svou přátelskou a přímou povahou velmi usnadní.

Kuba je největším ostrovem Velkých Antil a většinu jejího povrchu tvoří nížiny. Na pohoří narazíte na jihovýchodě ostrova, kde se nachází Sierra Maestra. Pobřeží je bohatě lemováno atoly i korálovými útesy, což z ostrova činí potápěčský ráj. Hlavním městem je slavná La Havana a zemí obývá přes 11 milionů lidí používajících španělštinu. Kubánské podnebí je velmi příjemné, místní zde rozlišují dvě období. Je to období sucha, které panuje od května do září a období dešťů, od října do března. V období dešťů hrozí ostrovu i hurikány. Na Kubě je vysoká vlhkost, proto je vhodné přibalit si s sebou dostatek prodyšného oblečení, pokrývka hlavy a kvalitní opalovací kosmetika by měla být samozřejmostí, na které se především při last minute pobytech zapomíná. Odpočinek na pláži omývané Karibským mořem vám zpříjemní pasáty, které tady vanou po celý rok.

Kuba patří k místům, kam se nejezdí na tradiční dovolenou, ale spíše za poznáním. Že jste si vybrali správně pochopíte celkem brzy. Za vidění stojí příroda, lidé s jejich zvyky, architektura ovlivněná španělskou kolonizací, co vás však naprosto uchvátí je zdejší atmosféra. Místní lidé jsou navzdory obecnému nedostatku čehokoli vyplývajícího z politické situace velmi přátelští a milí. Velmi rádi se srocují na ulici a živě si povídají, všude zní typicky kubánské rytmy, které vám nedovolí zůstat v klidu. Kuba je také pastva pro oči, všechno je zde barevná, ale k zemi to zkrátka patří. Nejčastější spojení, na které při výběru dovolené narazíte, bude jistě Kuba Varadero. Jedná se o největší rekreační oblast na ostrově, která nabízí luxusní hotely se špičkovým zázemím i skvělé možnosti pro sportovní a kulturní vyžití. Skvělou volbou je samozřejmě i Havana, město, které nikdy nespí a kde i obyčejná procházka může být nevšedním zážitkem. Večer vás budou k návštěvě lákat především hospůdky a restaurace nabízející nejen skvělou kuchyni, ale především lahodné koktejly. Kubánský rum je slavný po celém světě a drinky jako Mojito nebo Cuba Libre zná snad každý. Zapomenout bychom neměli ani na skvělou kávu a místní doutníky, které patří k nejlepším na světě.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist