Kanárské ostrovy last minute

Kanárské ostrovy jsou nádherným místem pro ty, kterým v zimě chybí sluníčko a odpočinek a chtějí si užít last minute dovolenou u moře. I přes svou malou rozlohu jsou ostrovy velmi rozmanité a dá se říci, že každý z nich nabízí něco úplně jiného, přesto krásného a zajímavého. Není žádná náhoda, že Kanárské ostrovy patří mezi sedm nejnavštěvovanějších zemí na světě. Na turisty jsou zde skvěle připraveni a vítají je, čemuž se nelze divit. Až 80% příjmů tvoří právě peníze plynoucí z turistického ruchu. Ačkoli Kanárské ostrovy leží v Atlantském oceánu poblíž Afriky, politicky patří ke Španělsku. Nejlepší dostupnost je samozřejmě letadlem. Kanárské ostrovy last minute patří k vyhledávaným především v zimě. Ačkoli na každém ostrově panuje jiné podnebí, rozhodně zde bude příjemněji, než u nás. Kanárské ostrovy dovolená je skvělým nápadem nejen kvůli počasí, ale také díky možnostem skvělého koupání, další sporty nevyjímaje. Ideální je navštívit všech sedm ostrovů, sami uvidíte, že těžko vyberete ten nejkrásnější.

Asi nejrozmanitějším ostrovem je Gran Canaria, který je vůbec nejnavštěvovanějším ostrovem celého souostroví. Ačkoli je sever ostrova chladnější, počasí je zde velmi příjemné. Hlavním městem je Las Palmas, známý každoročním karnevalem, který je skutečným turistickým magnetem. Ostrov věčného jara je Tenerife, největší ze všech ostrovů, který nabízí nejen kouzelné pláže, ale i krásnou přírodu. Krom přírody stojí za návštěvu i město La Laguna, které je zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Krom toho je zde i mnoho příležitostí, jak si užít noční život, Tenerife je zkrátka ta pravá prázdninová destinace pro každého. Ostrov Lanzarote nezapře svůj sopečný původ, chvílemi budete mít pocit, že se nacházíte v měsíční krajině. Většinu ostrova kryje tmavá vulkanická půda, vhodná k pěstování některých plodin.

Trochu stranou zájmu turistů stojí La Palma, nutno ovšem dodat, že ne oprávněně. Ostrov sice nemá velké množství pláží, nicméně na kouzlu a atmosféře mu to nic neubírá. Ostrov je vhodný hlavně pro turisty nebo cyklisty, pro které je toto místo skutečnou výzvou. Navíc zde místní vyrábějí skvělé víno, u kterého si můžete večer příjemně posedět a popovídat. Pokud to hlavní po čem toužíte je odpočinek, pak La Gomera bude skvělou volbou. Velká část ostrova patří na seznam světového dědictví UNESCO a krom krásné přírody oceníte především osobitou atmosféru tohoto kouzelného místa. Místní pláže jsou ideálním místem pro sport i relaxaci, záleží pouze na vás, jaký je hlavní účel vaší dovolené. Jisté je, že to bude dovolená, na kterou budete rádi vzpomínat.

Kanárské ostrovy jsou krásným místem, kde se můžete věnovat sportu, lenošení, poznávání a prozkoumávání přírody, místem, kde potkáte nové přátele a užijete si společnosti přátel starých. Ideální je navštívit co nejvíce ostrovů, ale ani pokud zůstanete na jediném, nebudete toho litovat. Je to zkrátka skvělé místo pro skvělou dovolenou, na vás je, abyste si vybrali jak ji chcete trávit, možností máte spoustu.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist