Egypt last minute

Jedním z nejčastějších cílů českých turistů je Egypt, země nacházející se na africkém kontinentu, země s dlouhou a bohatou historií i kulturou. Krom pláží zde můžete zažít různá dobrodružství při nákupech, výlet do pouště nebo třeba jen do restaurace, kam se vypravíte vyzkoušet místní speciality. Země je vhodná pro cestovatele toužících po odpočinku, ale také pro ty, kdo milují památky a nevadí jim vysoké teploty. Egyptské podnebí je celoročně horké a suché, v v létě počítejte se 40°C, v zimních měsících jsou teploty příjemnější, asi kolem 25°C. Velké rozdíly jsou mezi nočními a denními teplotami. Ideální dobou pro návštěvu Egypta je jaro, tedy březen až květen nebo podzim, a to především pokud se chcete věnovat prozkoumávání starověkých skvostů. Z finančních důvodů ale mnoho lidí zemí navštíví v létě, kdy jsou ceny zájezdů nižší právě z důvodů vysokých teplot. Egypt last minute se dá sehnat za příznivou cenu a věřte, že si zde užijete každou minutu.

Země nabízí mnoho oblastí, které jsou na turisty řádně připraveny. Není divu, turismus je po ekonomické stránce pro zemi velmi důležitý. K nejnavštěvovanějším patří oblasti při pobřeží Rudého moře, které nabízejí úžasné potápěčské lokality. Krom klasické dovolené strávené v hotelovém komplexu můžete zvolit i dobrodružnější variantu, kterou je plavba po Nilu. Lodní kajuty bývají zpravidla vybaveny stejně jako klasické hotelové pokoje, na palubě se nachází i bazén. Velkou výhodou takových plaveb je to, že navštívíte více památek, než při pobytu v resortu. Mnoho lidí se domnívá, že Egypt Hurghada nebo Sharm el Sheikh je jediná možnost, kterou mají, ale není tomu tak. Stále populárnější jsou střediska jako Marsa Alam nebo Taba, které nabízejí možnost většího soukromí.

Egypt dovolená je správnou volbou téměř pro každého. Nejen milovníky vodních sportů, ale také pro hráče golfu, protož se zde nachází mnoho kvalitních hřišť. Z Egypta se dají podnikat i výlety do okolních zemí, navštívit můžete Jeruzalém nebo jordánské skalní město Petra, které je považováno za jeden z nových divů světa. Výlet na velbloudu do Sahary je rovněž skvělým zážitkem. Nechcete-li nikam cestovat a přesto máte rádi adrenalin, vydejte se na některé z mnoha egyptských tržišť. Pokud je nakupování někde skutečným zážitkem, pak je to právě zde. Jednak zažijete jedinečnou atmosféru, můžete nakoupit za opravdu výhodné ceny a ještě si vyzkoušíte svůj přesvědčovací talent. I takové smlouvání má však svá pravidla. Základním pravidlem je nechat doma všechny značkové kousky oblečení a drahé hodinky. Obchodníci mají skvělé oko a podle vzhledu vás dokonale odhadnou. Pokud vidí, že jste dobře situovaní, klidně vám dá cenu vyšší, než jakou by nabídl komukoli jinému. Krom tržišť je v zemi mnoho překrásných památek přes Údolí králů a královen, Luxor, Sakkáru, Káhiru a zbytky Karthága až po Smaragdové doly a mnohé další. Co v Egyptě určitě nezažijete, je nuda.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist