Dominikánská republika last minute

Sníte o dovolené v tropickém ráji? O dovolené, na kterou dlouho nezapomenete? Pak právě pro vás je Dominikánská republika vhodnou zemí. Země turistům nabízí vše, co si na své dovolené můžete přát, od krásně čistého moře, přes národní parky až po pláže s palmami, které jsou nejdelší v celé karibské oblasti. Dominikánská republika last minute je vhodná pro zamilované páry hledající romantiku i pro dobrodruhy, kteří zde mohou objevovat krásy přírody. Dominikánská republika leží na ostrově Hispaniola a v Karibském moři je druhým největším státem. Velkou výhodou země je i to, že ve srovnání s jinými destinacemi v Karibiku patří mezi ty cenově dostupnější a last minute zájezdy na tento ostrov jsou velice populární. Krásnou dovolenou si tak může dopřát téměř každý. Hlavním městem Dominikánské republiky je Santo Domingo, založené v první polovině 15. století poté, co byla země objevena samotným Kryštofem Kolumbem. Metropole se může pochlubit původním městským opevněním a krásnými koloniálními stavbami v centru města, najdete zde i botanickou zahradu nebo krápníkovou jeskyni.

K nejnavštěvovanějším lokalitám patří Punta Cana na východě země. Tato oblast prošla v poslední době velkou změnou, bylo zde vybudováno letiště i hotelové komplexy, které zajišťují pohodlné ubytování a vynikající služby. Když k tomu připočtete ještě úžasnou pláž dlouhou 30 kilometrů, je vám hned jasné, proč je Punta Cana jedou z nejnavštěvovanějších lokalit Karibiku. Za návštěvu stojí i Puerto Plata, které také bývá nazýváno Jantarovým pobřežím, a to proto, že patří k významným nalezištím zkamenělé pryskyřice. Puerto Plata je největším městem severní oblasti a chlubí se řadou viktoriánských domů. Nedaleko se nachází i oblíbená pláž Playa Dorada. K hojně navštěvovaným patří i poloostrov Samana ležící na severovýchodě země. Zde se bude líbit zejména milovníkům přírody, která je zde téměř nedotčená. Vnitrozemí je hornaté a vhodné pro pěší túry, při kterých budete moci obdivovat vodopády i kokosové palmy. Pláže jsou zde nádherné s bílým pískem a užijete si zde především klid a koupání v tyrkysovém moři. Od prosince do dubna oblast nabízí také možnost pozorování velryb na otevřeném moři.

Dominikánská republika je skvělou volbou pro všechny, ať už dáváte předost pěší turistice, vodním sportům nebo třeba golfu. Pokud je sport to poslední, co na své dovolené chcete provozovat, můžete jen tak lenošit na nádherných plážích s bílým pískem, poslouchat šplouchání tyrkysového moře a popíjet výborné koktejly s karibským rumem. Výběr destinace je naprosto jasný a výběr aktivit záleží už jen na vás samotných. Večery můžete trávit v hotelu, kde je pro vás připraven bohatý program nebo vyrazte na některou z místních diskoték či do baru a nechte se zlákat podmanivými rytmy skvělé hudby. Navštivte i některou z restaurací, které nabízejí velké množství pochoutek, které stojí za vyzkoušení. Dominikánská republika je zkrátka ráj, a to ve všech směrech.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist