Bulharsko dovolená

Věděli to naši rodiče a nám už se to pomalu také dostává do povědomí. Ptáte se co? No přeci že Bulharsko je skvělým místem pro letní dovolenou. Země nabízí moře a písečné pláže, krásná historická městečka i krásnou Sofii, architektonické zajímavosti, vysoké hory, krásnou přírodu i příjemné obyvatelstvo. Ať už dáváte přednost odpočinku nebo aktivnímu poznávání místa, v Bulharsku si přijdete na své. Navíc Bulharsko levně seženete bez větších problémů, ceny za zájezdy jsou nižší, než kdybyste vyrazili například do Chorvatska. Nebudete strádat ani po stránce chuťové, typická jídla jako kaškaval, musaka nebo pravý šopský salát musíte rozhodně ochutnat, jsou totiž vskutku vynikající.

Při pohledu na mapu zjistíte, že Bulharsko sousedí s Rumunskem, Tureckem, Srbskem, Makedonií a Řeckem. Z mapy můžete vyčíst i to, že krom nížin a údolí velkých řek zde najdete i vysoké hory. Centrální oblast země zabírá pohoří Balkán, k dalším významným pohořím patří Staré planiny, Pirin, Vitoša a Rodopy. V zemi se nachází mnoho přírodních jezer, nejkrásnější horská jezera jsou pohoří Rila. Stejně jako je země rozmanitá co do přírodních podmínek, nemenší rozmanitost se týká i druhového složení fauny a flory. Až budete zdejší přírodou dostatečně omámeni, je pro vás připraveno mnoho kulturních a architektonických skvostů. Nezapomeňte navštívit při svém last minute pobytu hlavní město Sofii, důležitý dopravní uzel již v historii. Na svém významu Sofie neztratila nic ani v současné době. Sofie patří k nejstarším městům Evropy, nabízí památky, bulváry, romantické kavárny i uličky, muzea a velké množství parků výborných pro malý odpočinek. Nezapomenutelné jsou i místní trhy s jedinečnou atmosférou nebo lázně bohatě zdobené mozaikami.

Bulharsko léto 2010 je volbou na jistotu. Vhodné je dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je zvýšená opatrnost vůči kapsářům, především pokud se vyskytujete na místě s větší koncentrací lidí, ale to se doporučuje ve všech zemích. A pro koho je země vhodná? Hlavně pro milovníky historie a kulturních památek, aktivní sportovce a turisty, ale nudit se tu nebudou ani rodiny s dětmi. Velkou výhodou je i to, že Bulharsko je dostupné autem i vlakem, pokud zvolíte variantu letecky, počítejte s tím, že si trochu připlatíte. V zemi se snoubí vlivy kultur, které tudy za mnoho století prošly a zanechaly po sobě své stopy. Najdete zde řecké chrámy i římské lázně či byzantinké pevnosti.Neméně krásné jsou i přírodní útvary, vnitrozemí ukrývá na 700 jeskyní a i mořské pobřeží tvoří rozmanité útesy. Bulharsko však nemusí být vaším cílem pouze v létě. Krom oblíbených rekreačních lokalit jako je Primorsko, Slunečné pobřeží nebo Zlaté písky, se země stále více stává také cílem zimní dovolené. Výborné podmínky pro lyžovaní nabízí například pohoří Pirin, kde je vyhlášené lyžařské centrum Bansko, v pohoří Rila je oblíbeným místem Borovec a v Rodopech například Pamporovo.

Pokud víte, jaké má Itálie počasí, tak zde můžete očekávat podobné klima.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist